گلس نانو مایع گوشي چيست ؟

عباس تواناعباس توانا
602 بازدید
گلس نانو مایع گوشي

گلس نانو مایع گوشی

یکی از مباحث داغ در سال های اخیر مورد مسائل مربوط به نانو بوده است. که جدیدا محصولی در رابطه با نانو معرفی شده و در حال استفاده نیز می باشد که آن گلس نانو مایع می باشد . ما در این مقاله قصد داریم در مورد این گلس نانو مایع بطور کامل توضیح دهیم و از مزایا و معایب استفاده از این محصول بصورت کامل برای شما بگوییم ، پس اگر قصد استفاده از این گلس را دارید این مقاله تا آخر بخوانید.

گلس نانو مایع چیست ؟

قبل از اینکه درمورد مزیت ها و معایب این گلس به شما بگوییم باید این محصول را معرفی کنیم.
گلس نانو مایع همانطور که از اسمش مشخص است مایعی است که بر روی صفحه نمایش ریخته می شود تا گوشی را ضد ضربه و ضد خش کند ، طرز کار این گلس به این صورت است که اول چند قطره از آن بر روی گوشی و یا صفحه نمایش ریخته می شود و کامل سر تا سر آن پخش می شود و بعد گوشی را دستگاه مخصوص قرار می دهند تا مایع بر روی سطح گوشی خشک شود و یعد از خشک شدن مایع می توان از گوشی استفاده کرد مقاومت این گلس بقدری زیاد است که مانع از شکستن گوشی یا صفحه نمایش آن می شود .

ولی اگر بخواهیم آن را بصورت علمی توضیح دهیم به این صورت است که Nano-Liquid یا نانو مایع یک نوع شیشه‌ی مایع است. که از ترکیب سیلیکون دی‌اکسید (شیشه) و حلال‌های شیشه به وجود آمده است. این ترکیب به گونه‌ای که ساخته شده است که وقتی روی یک سطح خشک قرار می‌گیرد و خشک می‌شود سخت‌تر از قبل می‌شود. اولین بار از این شیشه در فعالیت‌های فضایی استفاده شده است. مهندسین برای سخت کردن سطوح از این نوع شیشه استفاده می‌کردند.

گلس نانو مدل جامد هم وجود دارد که با این نام شناخته می‌شود. این گلس مشابه گلس شیشه‌ای است. اما از الیاف نانوپلیمری جامد ساخته شده است و با گلس نانو مایع متفاوت است. این دو مدل را با یکدیگر اشتباه نگیرید.

نانو مایع بسیار سبک است. اگر بخواهیم روی گوشی‌مان یک محافظ صفحه نصب کنیم قطعا سبک وزن بودن آن بسیار مهم است.

چرا گلس نانو مایع محکم است؟

بدلیل اینکه شیشه در مقیاسی مولکولی جامد نیست. یعنی می تواند حرکت کند . االبته با چشم انسان دیده نمی شود و با چشم مسلح دیده می شود . در ابعاد میکروسکوپی می‌توانید حرکت مولکول‌ها را ببینید. از طرفی شیشه همیشه صاف نیست. اگر با یک میکروسکوپ سطح شیشه را ببینید پستی و بلندی‌های زیادی به چشم شما خواهند خورد. به همین دلیل شیشه معمولی زود می‌شکند.  اما گلس نانو مایع بسیار محکم‌تر است و مقاومت گلس نانو در برابر ضربه اصلا قابل مقایسه با شیشه معمولی نیست.

گلس نانو مایع در وهله‌ی اول باعث می‌شود که سطح روی شیشه کامل صاف شود. در نتیجه ضربه نمی‌تواند به پستی و بلندی‌های روی سطح شیشه آسیب بزند. شیشه نانو بسیار صاف‌تر از شیشه معمولی است. از طرفی این پوشش یک مولکول دراز ایجاد می‌کند که اصطلاحا به آن پلیمر می‌گویند. شکستن پیوند پلیمرها سخت است. مقاومت گلس نانو مایع هم به همین دلیل زیاد است.

مزایا استفاده از گلس نانو مایع :

 • این گلس به راحتی روی گوشی نصب می‌شود. به سادگی مثل ریختن یک قطره آب روی گلس گوشی و یا صفحه نمایش گوشی ریخته می‌شود و مقاومت صفحه نمایش را بالا می‌برد.
 • از نظر لمس مشکلی برای صفحه ایجاد نمی کند. به خوبی با تماس و لمس واکنش نشان می‌دهد.
 • محافظ صفحه نانو از نوع پلیمری است. یعنی مولکول‌های آن به صورت زنجیره به هم وصلند و همین قابلیت پلیمری باعث شده است تا این گلس حین ضربه بسیار سنگین هم تکه تکه نشود و نشکند.
 • از نظر وضوح و شفافیت هیچ مشکلی ایجاد نمی‌ند. چون ضخامت کمی هم دارد هیچ تاثیری روی وضوح و شفافیت تصویر ایجاد نمی‌کنند.
 • هیچگونه حباب و خلأیی زیر گلس ایجاد نمی‌شود. تنها کافیست محلول نانو را روی سطح بریزید و آن را صاف کنید.
 • گلس نانو مایع از صفحه گوشی جدا نمی‌شود.

معایب استفاده از گلس نانو مایع  :

 • بعد از خشک شدن نانو مایع روی سطح گوشی به هیچ عنوان از گوشی جدا نمی شود. البته بعد از گذشت زمانی معین اثر گلس از بین خواهد رفت.
 • امکان آسیب بعد از ضربه به نقاط دیگر گوشی . درست است که این گلس صفحه نمایش را در برابر ضربه محافظت می کند و مانع از شکستن آن می شود . ولی امکان دارد که ضربه را به نقاط دیگر گوشی انتقال داده و باعث اسیب رساندن به آن ها شود مثل خرابی مادربرد گوشی شود.
 • در هنگام نصب اگر مایع به بلندگو گوشی و یا دیگر نقاط باز وارد شود احتمال آسیب به آن ها وجود دارد.

آیا گلس نانو قابل تعویض است ؟

گلس نانو (جامد) که از الیاف جامد پلیمری در ابعاد نانو ساخته شده است دارای چسب خودکار است و می‌توانید هر موقع که دوست دارید آن را جدا کنید و یک گلس دیگر جایگزین کنید. اما گلس نانو مایع یا NanoLiquid مثل سایر گلس‌ها قابلیت جدا کردن و شستشو و نصب مجدد را ندارد. مثلا برخی گلس‌ها را می‌توان جدا کرد و شست و دوباره استفاده کرد. اما گلس نانو مایع چنین قابلیتی ندارد. گلس نانو مایع جذب صفحه نمایش می‌شود. امکان جدا کردن آن وجود ندارد. چون ضخامت کمی دارد. کامل روی صفحه نمایش پخش می‌شود و بخشی از صفحه‌ی گوشی حساب می‌شود.

قیمت این نوع گلس چقدر است ؟

قیمت این گلس بستگی به مایعی که استفاده می شود و مقداری که بر روی آن ریخته می شود دارد و قیمت بر اساس آن محاسبه می شود . در کل نمی توان نرخ مشخصی برای آن در نظر گرفت چون قیمت در هر جا متغیر و متفاوت است .

آیا گلس نانو مایع بهتر است یا گلس های شیشه ای حرارت دیده و یا سرامیکی ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم گلس نانو مزایا و معایب خاص خودش را دارد که یکی از آن ها که به آن اشاره کردیم این است که بعد از نصب دیگر نمی توان آن را جدا کرد و باید منتظر ماند تا اثر آن از بین برود. که البته این قابلیت هم مزیت و هم عیب محسوب می شود . چون اگر شما دیگر نخواهید از آن استفاده کنید نمی توانید آن را جدا کنید. شما می توانید از گلس نانو مایع برای گوشی های سامسونگ سری edge و فلت ، اپل ، هواوی و دیگر مدل گوشی ها استفاده کنید چون نصب آن بستگی به مدل گوشی ندارد
ولی گلس های شیشه ای حرارت دیده و یا  گلس های سرامیکی بعد از نصب نیز قابلیت جدا سازی هم دارد و شما می توانید آن را جدا کرده و مجددا گلس جدید نصب کنید.

جمع بندی

گلس نانو مایع یکی دیگر از چند مدل گلس است که ویژگی‌های منحصر به خود را دارد که در بالا بصورت کامل توضیح دادیم. نظر نهایی برای انتخاب و خرید گلس نانو مایع همچنان به شما بستگی دارد. اگر فکر می‌کنید با تمام مزایا و معایب گلس نانو مایع مشکلی ندارید این گلس دقیقا چیزی است که نیاز دارید. پس قبل از خرید تمام ویژگی‌های گلس را خوب مطالعه کنید. دقیق بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

اگر شما هم قصد خرید این گلس را دارید و یا از این گلس استفاده کرده اید. نظرات خود را بگزارید تا دیگر کاربران نیز از آن استفاده کنند.

 

دسته بندی glass
اشتراک گذاری
من عباس توانا هستم . مدیر وبسایت لوازم جانبی موبوپووش . از این رو که بنده به حوزه موبایل علاقه داشتم . چندسالی است که وارد این حوزه شدم . و الان هم دارم تجربه خودم را در اختیار شما قرار می دهم.

مطالب مرتبط

10 پاسخ به “گلس نانو مایع گوشي چيست ؟”

   1. ببخشید برای پشت گوشی هم نانو تاثیر داره؟ وبرای اینکه لکه های پشت گوشی زیاد نشه چکار کنم؟؟؟؟

    1. سلام و درود خدمت شما
     از این مایع پست گوشی هم استفاده میشه به خصوص برای گوشی هایی که درب پشتشتون شیشه ای و شکننده ان .
     برای اینکه پشت گوشی لک نیوفته میتونید از همین گلس نانو مایع استفاده کنید یا از ضد خش های مخصوص گوشی استفاده کنید .

   2. سلام من گوشیمو نانو کردم ناخن خورد روی صفحه عمق کمی داره اما حس میشه میخواستم بدونم با گذشت چند ماه و رفتن اثر گلس این خط هم میره یا روی تاچ میمونه؟

    1. سلام و درود خدمت شما
     همینطور که در توضیحات گفتیم گلس های نانو مایع بعد مدت زمانی که حدود 9 ماه تا یکسال هست اثر خودشون رو از دست میدن (البته بستگی به کیفیت قطره ای که میزنید داره )
     ولی یاید ببینید که آیا اون خشی که روی گوشی افتاده آیا فقط روی سطح گلس هست یا صفحه نمایش گوشی . که اگه روی گلس باشه بعد از مدتی که مدت زمانش تموم شد و اثرش کمتر شد اون خش هم از بین میره . ولی اگه روی صفحه گوشی باشه بعد از تموم شدن زمان گلس باز هم اون خشی که روی گوشی افتاده همچنان باقی می مونه
     ولی با توضیحاتی که شما دادید احتمالا اون خشی که افتاده روی سطح گلس باشه و مشکلی تداره.

 1. سلام من دو روز نانو گلس مایع کردم گوشیمو و تو ی این سایت ها ی سری چیزایی خوندم که این گلس به صفحه گوشی اسیب میرسونه ایا حقیقت داره خیلی نگران هستم

  1. سلام و درود خدمت شما
   گلس های نانو مایع خود به خود آسیبی به گوشی وارد نمیکنن چون فقط روی سطح گوشی قرار داره. ولی همینطور که توی توضیحات گفتیم اگر گوشی درزی داره که باعث نفوذ چیزی مثل آب بشه ( مثلا اگر گوشی شکسته باشه و راه نفوذ آب و گرد خاک به داخل گوشی داشته باشه ) امکان آسب رسیدن به گوشی وجود داره .
   و یک حالتی که گلس های نانو مایع دارن اینه که زمانی که گوشی رو نانو میکنیم سطح قطره که خشک میشه مقاومت زیادی در برابر ضربه پیدا میکنن و زمانی که گوشی ضربه میخوره سطح گلس سالم میمونه ولی این امکان وجود داره که به گوشی آسیب وارد بشه (البته احتمال این مورد خیلی کم هست)

 2. سلام میخواستم بدونم روی گلس نانو میشه گلس معمولی و عادی زد یا اگه بذاریم برای صفحه اصلی گوشی مشکلی پیش میاد

  1. سلام و درود خدمت شما
   بله میتونید روی گلس نانو مایع هم گلس معمولی نصب کنید و مشکلی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی کوتاه فروشگاه موبوپووش

فروشگاه موبوپووش اقدام به فروش لوازم جانبی موبایل و تبلت می کند.ما در فروشگاه موبوپووش تمام سعی خود را بر این داشتیم که بهترین محصولات و خدمات را به شما مشتری عزیز ارائه دهیم.

—————–

شما می توانید با وارد کردن ایمیل خود از آخرین محصولات ،مطالب و جشنواره هایی که در وبسایت قرار میگیرد اطلاع پیدا کنید:

لطفا منتظر بمانید...

با تشکر از شما برای ثبت نام در خبرنامه موبوپووش

نماد اعتماد و مجوز فعالیت

logo-samandehi
سبد خرید
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
ورود به سایت